O akcji

O akcji

Akcja pomocy dla polskiej młodzieży ze wschodu

Obecnie najbardziej palący problem to wyżywienie

DSC_07761
Dziękujemy Darczyńcom za opłacenie naszych posiłków

W tej chwili potrzebujemy około 60.000 złotych miesięcznie na śniadania, obiady i kolacje dla ponad setki uczniów. Koszt dziennego wyżywienia wszystkich uczniów wynosi ponad 2000 złotych. Taka kwota jest codziennie potrzebna, aby licealiści mieli zapewnione normalne warunku do nauki.

Finansując kształcenie tej młodzieży wspiera się polską społeczność i buduje kapitał społeczny dla rozwoju Polski i przyszłych jej ambasadorów na Wschodzie. Fundacja Dla Polonii podjęła się zbiórki na wyżywienie tych niezwykle zdolnych uczniów.

Komu pomagamy?

Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium Św. Stanisława Kostki jest niezwykłą szkołą. Kształci się w niej i zamieszkuje w przyszkolnym internacie młodzież polskiego pochodzenia ze Wschodu, z wielu byłych republik radzieckich, głównie z niezamożnych rodzin. Obecnie swoje marzenie o edukacji w języku polskim i zdaniu polskiej matury realizuje grupa ponad 100 uczniów, m.in. z takich krajów jak: Ukraina, Białoruś, Kazachstan, Uzbekistan, Mołdawia, Rosja, Armenia czy Gruzja.

Absolwenci Liceum trafiają na najlepsze warszawskich uczelni wyższych. Szkoła, jak każde liceum niepubliczne, utrzymuje się z subwencji oświatowej, ale wyróżnia je m. in. to, że uczniowie nie płacą czesnego za kształcenie i wyżywienie w internacie.

Z powodu braku własnej siedziby, Liceum i bursa mieszczą się w wynajmowanych budynkach Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego przy ul. Bobrowieckiej 9 w Warszawie.

o-akcji-uczniowie

Jak można pomóc?

Dwunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoły polonijnej przekonuje, że to dzieło edukacyjne  na rzecz Polaków na Wschodzie jest jednym z bardziej efektywnych i sensownych działań podejmowanych obecnie w kraju, mających na celu podtrzymywanie ich więzi z Ojczyzną.  Dlatego prosimy o regularne wsparcie tej inicjatywy.

Dane do przelewu:

Fundacja Dla Polonii
ul. Bobrowiecka 9 (bud. G)
00-728 Warszawa

Nr konta bankowego:

86 1240 6175 1111 0010 4598 7860

Tytułem: darowizna na kształcenie i wyżywienie uczniów

Przelewy zza granicy można przekazywać za pomocą przycisku:

Dziękujemy za każdą pomoc w realizacji tego celu.