już za nami

matura

2022

tegoroczne wyniki matur dały wysokie oceny

kilkoro absolwentów może pochwalić się wynikami 100% z przedmiotów zdawanych na maturze.

Tegoroczna matura daje nam powody do dumy. Wynikami 100% u kilku absolwentów możemy poszczycić się z matematyki, języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Na duże uznanie zasługują rezultaty 96% z języka polskiego podstawowego i 85% z rozszerzonego.

PRZEDMIOTY ŚCISŁE ZNÓW NAJWYŻEJ

Odnotowaliśmy też bardzo dobre wyniki z fizyki 70%, matematyki na poziomie rozszerzonym 84%, biologii 78%, chemii 80%, wiedzy o społeczeństwie 72% i informatyki 76%.

przedmioty zdawane na maturze

język polski

matematyka

język angielski

język rosyjski

język niemiecki

biologia

chemia

fizyka

wiedza o społeczeństwie

historia

informatyka

 filozofia

TEGOROCZNI

ABSOLWENCI

Dumni!

przepustka na uczelnię

Dzięki tak wysokim notom na świadectwach dojrzałości, tegoroczni absolwenci właściwie już mają zapewnione miejsce na państwowych wyższych uczelniach. Większość z nich rekrutuje na kilka kierunków, po otrzymaniu decyzji o przyjęciu na studia zdecydują, który kierunek ostatecznie wybrać. Wyniki rekrutacji zwykle znane są pomiędzy 15 a 31 lipca. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów!

Czas wakacji po maturach, to chwila wytchnienia od nauki, od zajęć, czas na odłożenie podręczników i nabranie sił przed wyprawą w nieznane. Studia bowiem, są zupełnie nowym rozdziałem w życiu każdego człowieka. Są pierwszym krokiem w dorosłe życie.

Często od właściwego wyboru kierunków studiów zależy jak potoczą się dalsze losy człowieka. Chociaż samo ukończenie studiów nie gwarantuje pracy w zawodzie, to daje większe możliwości zatrudnienia w ciekawej firmie, w interesującej pracy. Oby zatem, wybory jakich będą dokonywać nasi absolwenci, zaprowadziły ich na sam szczyt kariery, dawały satysfakcję z pełnionej w życiu roli i kształtowały charakter naukowca, odkrywcy, badacza, ale przede wszystkim, dobrego, uczciwego i ambitnego człowieka. Oby ten wybór był trafiony.