Podsumowaliśmy wszystkie wpłaty. Również te, które przyszły już po zakończeniu kampanii. Efekt jest zaskakujący! RAZEM zebraliśmy 102 104 zł!

W internacie, w którym na co dzień mieszkają Młodzi Polacy ze Wschodu, nie było łóżek, materacy i pościeli. Ściany były pokryte pleśnią i grzybem. Podłoga była okropna. Brakowało biurek, szafek, lodówek i innych zwyczajnych rzeczy, bez których trudno wyobrazić sobie dzisiaj życie. Stan internatu był fatalny i wymagał pilnej zmiany. Nikt nie mógł mieszkać w takich warunkach. Nie mogłam pozwolić na to, by uczniowie żyli w pokojach, w których jest pleśń, by nie mieli miejsca na naukę i realizację swoich pasji.

Ale TERAZ to wszystko się zmieniło i to dzięki Państwa pomocy. Internat wygląda fantastycznie. Sama nie mogę się nadziwić, ile dobra się wydarzyło dzięki innym ludziom. Uczniowie mają się gdzie uczyć i gdzie mieszkać. Są naprawdę szczęśliwi i zachwyceni zmianą. Dzięki Państwa wsparciu i otwartemu sercu, mogli wrócić do Polski i rozpocząć nowy rok szkolny. Mogli wreszcie poczuć się tu JAK W DOMU.

Dziękuję Państwu serdecznie w imieniu całej społeczności szkolnej i w imieniu Fundacji. Dziękujemy także za wyjątkowe słowa wsparcia, takie jak między innymi te:

„Wasza idea jest piękna i pełna podziwu!” Mirosław

„Piękna akcja! Takich ludzi musi być tam o wiele więcej. Należy ich ściągnąć tu do Polski. W końcu są Polakami i nimi się czują.” Marek

,,Robię, bo tak trzeba. Obligują mnie do tego życiorysy moich przodków.” Henryk

To niezwykłe mieć świadomość, że tylu ludzi wokół nas wspiera to, co robimy i chce pomagać naszym uczniom!

Dziękuję raz jeszcze i serdecznie pozdrawiam!

Ewa Petrykiewicz – Dyrektor Liceum Polonijnego

28 października 2 28 października 3 28 października