Dla wielu ten gest nic nie znaczy. Ot zwykłe wpisanie kilku cyfr w urzędowym druku. Kilka rubryczek, zwyczajne, coroczne rozliczenie. Nic nie tracę, nic nie zyskuję. To nic wielkiego.

Dla nas jednak każdy Wasz 1% podatku to naprawdę znaczące wsparcie. Doceniamy każdą najmniejszą kwotę, każdą złotówkę, każdy grosz… Bo za tymi pieniędzmi kryje się o wiele więcej. Za tymi pieniędzmi stoi przede wszystkim zaufanie – zaufanie do naszej organizacji, do tego co i jak robimy. Ale i wiara – wiara w to, że nasze działanie jest potrzebne i że wciąż, pomimo upływu tylu lat, ma sens.

Bo przecież nadal poza granicami naszego kraju żyją Polacy, którzy marzą o powrocie w rodzinne tereny. By być tu, gdzie dawno temu wszystko się zaczęło, gdzie zaczęła się ich niełatwa historia. By być w tym miejscu, które jest źródłem ich prawdziwej tożsamości.

Dziękujemy ogromnie wraz ze wszystkimi naszymi uczniami i całą szkolną społecznością za Państwa wsparcie i przekazanie nam 1% podatku. Cieszymy się niezmiernie, że jesteście z nami w tym wspólnym, wielkim dziele. Dzięki Waszej pomocy kolejni młodzi Polacy będą mogli przyjechać do Polski – tu uczyć się, zdać maturę, dostać się na wymarzone studia, znaleźć pracę i założyć rodzinę. Razem robimy coś niezwykłego. Razem robimy coś, co powinno być zrobione wiele lat temu.

Twój 1% podatku