Choć pogoda nie dopisuje i kasztany jeszcze nie w pełni zakwitły, to czas matur nieubłaganie nadszedł. Nasi trzecioklasiści oficjalnie zakończyli naukę w naszym Liceum i rozpoczęli jeden z najważniejszych egzaminów w swoim życiu. To od jego wyników zależeć będzie w dużej mierze to, jaką uczelnię i kierunek wybiorą.

Tym samym spełnili jedno ze swoich marzeń. Przyjazd do Polski, nauka w kraju swoich przodków, a wreszcie zdanie matury w języku polskim – dla wielu z nich było jeszcze kilka lat temu pragnieniem, w którego realizację trudno było uwierzyć. Na szczęście dzięki zaangażowaniu wielu Polaków i tu w kraju, i za granicą stało się to możliwe. Również dzięki Państwa niegasnącemu wsparciu i pomocy. Razem sprawiliśmy, że kolejni Młodzi Polacy mogli wrócić do Polski – kraju o którym wcześniej słyszeli jedynie z rodzinnych opowieści.

Teraz przed nimi matura, a następnie studia. Wierzymy, że poradzą sobie świetnie ze stojącymi przed nimi wyzwaniami. Nasi nauczyciele wkładają wiele wysiłku w jak najlepsze przygotowanie ich do tego zadania, a oni sami są pracowici i zaangażowani. Żegnamy z naszej szkoły wspaniałych, fantastycznych uczniów, ale witamy w Polsce niezwykłych, uzdolnionych i aktywnych Patriotów, którzy już za kilka miesięcy rozpoczną studia.