Z okazji świąt Bożego Narodzenia wszystkim Darczyńcom, Mecenasom i Przyjaciołom Fundacji „Dla Polonii” oraz wspólnoty szkolnej Kolegium św. Stanisława Kostki życzę takiej miłości, która rozbudza dobro w drugim człowieku, takiej wiary, która jest dla innych natchnieniem, takiej nadziei, której nikt ani nic nie zatrzyma. I takich narodzin Boga w sercu, które przemieniają nasze życie.

Mam nadzieję, że większość z Państwa już otrzymała list z życzeniami świątecznymi. Do wszystkich zapewne dotrze on w najbliższych dniach przed Wigilią. Do listu z życzeniami od naszej wspólnoty szkolnej dołączyliśmy w ramach małego prezentu świątecznego płytę CD z nagraniem pieśni patriotycznych, religijnych i ludowych w wykonaniu chóru uczniów Liceum Polonijnego. Jest to pierwsza nasza płyta, na której wydanie otrzymaliśmy od Fundacji Banku Zachodniego WBK grant w konkursie „Bank Ambitnej Młodzieży”.

Poprzez śpiew uczniowie Kolegium św. Stanisława Kostki chcą wyrazić swoją wdzięczność wszystkim Dobroczyńcom, Mecenasom i Przyjaciołom Szkoły, dziękując w ten sposób za ofiarowaną nam pomoc.

Jesteśmy szczęśliwi i bardzo dziękujemy, że nie brakuje Ludzi Dobrej Woli, którzy razem z nami chcą tworzyć to dzieło edukacyjne, jakim jest szkoła dla Polaków ze wschodu. Dziękujemy za to, że jesteście Państwo z nami we wszystkich i radosnych i trudnych momentach.

Dzięki Państwa trosce i ofiarności wielu młodych ludzi – wnuków i prawnuków naszych zesłanych rodaków, może teraz powrócić do kraju i tu zacząć nowy rozdział swojego życia. A my jako szkolna wspólnota jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni, że pomagacie naszym uczniom w realizacji ich pragnień i marzeń.

Życzę wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!

Ewa Petrykiewicz

Prezes Fundacji „Dla Polonii”

Dyrektor Liceum Polonijnego

20 grudnia 2 20 grudnia 3 20 grudnia