Dziś uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Od tego dnia w naszym Liceum będzie uczyć się ponad 130 uczniów. Pochodzą z Kazachstanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Gruzji, Ukrainy, Rosji, Białorusi i Mołdawii. Są różni, ale wszyscy mają jedno i to samo marzenie – zostać w Polsce, tu móc się uczyć, studiować, a w przyszłości pracować i założyć rodzinę.

Wielu z nich po raz pierwszy usiądzie w polskich, szkolnych ławkach. To dla nich spore wyzwanie. Czeka ich wiele godzin nauki języka polskiego, bo specjalnie z myślą o potrzebach naszych uczniów oferujemy taką możliwość. Tak, aby każdy z nich mógł jak najlepiej zdać polską maturę i dostać się na wymarzone studia.

Ci, którzy rozpoczną drugą klasę, będą mieli szansę jeszcze lepiej poznać ukochany kraj ich przodków. To najlepszy czas, by zacząć myśleć o kierunku studiów i wyborze wymarzonej uczelni. Czeka ich sporo pracy.

Ale największe wyzwania stoją przed naszymi tegorocznymi maturzystami. To oni już w maju zmierzą się z egzaminem dojrzałości, który zadecyduje w dużej mierze o ich przyszłości. Wierzymy, że świetnie poradzą sobie z tym zadaniem.Niezależnie od klasy, do której chodzą, wszyscy nasi uczniowie przeżywają to samo – radość z powrotu do kraju swoich dziadków i z szansy na spełnienie odwiecznego marzenia całej rodziny, ale także tęsknotę za najbliższymi, których zostawili nawet tysiące kilometrów stąd.

Dlatego kochani Darczyńcy, Dobroczyńcy, Przyjaciele i Sympatycy naszego Liceum – prosimy Was o modlitwę i wsparcie naszych uczniów przez cały nadchodzący szkolny rok. Dzięki Waszej pomocy będą mogli zostać w kraju, w którym zawsze powinni być.

1 wrzesnia 1 1 wrzesnia