Przekaż darowiznę

Najważniejszymi potrzebami w ciągu roku są:

  • śniadania, obiady i kolacje (wyżywienie 128 uczniów to koszt blisko 3 000 zł dziennie)
  • opłacenie rachunków za internat, w którym mieszkają licealiści
  • zakup podręczników i pomocy naukowych, opłaty za wyjazdy edukacyjne
  • zakup wyposażenia do internatu
  • wszelkie naprawy eksploatacyjne oraz remonty

Fundacja „Dla Polonii” – stworzona przez dyrekcję i nauczycieli Liceum Polonijnego – podjęła się zadania zbiórki funduszy na opłacenie kosztów nauki i wyżywienia uczniów ze Wschodu. Prosimy Państwa o regularne wsparcie tej inicjatywy.

Ponadto, Fundacja “Dla Polonii” finansuje szereg projektów związanych z utrzymaniem uczniów w internacie.

Podczas pierwszej fali epidemii Covid-19, w miesiącach marzec-czerwiec 2020 r. organizowaliśmy zbiórkę pod hasłem “#na wyżywienie”, na sfinansowanie posiłków dla młodzieży przebywającej w internacie podczas społecznej kwarantanny.

Aktualnie, przystosowujemy kolejne piętro budynku dla potrzeb uczniów. Zgodnie z wymogami Sanepidu znajdą się tam m.in. pokoje izolacyjne dla uczniów, na wypadek choroby któregoś z nich. Dlatego, powołaliśmy kolejną akcję “Projekt V pietro”, która ma na celu sfinansowanie inwestycji szacowanej na 275 000 zł. Remont przewidziany jest na miesiące wakacyjne. Bezwzględnie, do września prace muszą zostać ukończone, jednak nie wiemy kiedy uda nam się spłacić sfinansowanie tego przedsięwzięcia.

Każdy dar serca jest dla naszych Podopiecznych szansą na kolejny dzień nauki. Jak pomóc?

Najwygodniejszym sposobem jest ustawienie stałego zlecenia przelewu. Najbardziej zależy nam na regularnych wpłatach, gdyż to pozwoli nam uzyskać stabilność finansową. Bardzo prosimy o darowizny w wysokości 20, 50, 100, 200, 500 złotych lub więcej. Niech każdy przekaże tyle, ile może. Wystarczy ustawić stałe zlecenie przelewu w dowolnej wysokości na dane podane poniżej. Jeżeli comiesięczne wpłaty przewyższają Państwa możliwości – będziemy wdzięczni choćby za jednorazową wpłatę na rzecz naszej młodzieży – w dobie powszechności internetu dokonanie szybkiego przelewu jest bardzo proste i wygodne.

Fundacja “Dla Polonii” jest organizacją pożytku publicznego i darowizny wpłacone na rzecz kształcenia uczniów ze Wschodu można odliczyć od podatku dochodowego.

Dla Darczyńców niewielkie wpłaty nie są zbyt dużym obciążeniem, a szkoła dzięki nim w przyszłości nie będzie uzależniona od niepewnego wsparcia instytucji i zmieniających się procedur przyznawania dotacji. Jesteśmy przekonani, że nawet niewielkie, ale regularne wsparcie ma wielką siłę oddziaływania!

Pod zakładką Darczyńcy można zobaczyć listę Dobroczyńców, którzy wspierają nas regularnie. Na szczęście nie walczymy w tej bitwie w pojedynkę. Są z nami ludzie z całej Polski, jest Polonia z całego świata, która nam pomaga. Wołamy o pomoc do wszystkich Polaków!

Ustaw stałe zlecenie darowizny z zagranicy:

Przekaż darowiznę z zagranicy:

Dla szybkich przelewów z Polski:

Dane do przelewów tradycyjnych:

Fundacja Dla Polonii
Ul. Bobrowiecka 9 
00-728 Warszawa

Nr konta dla wpłat z Polski:
86 1240 6175 1111 0010 4598 7860

Dla wpłat zagranicznych w dolarach:
IBAN PL 89 1240 6175 1787 0010 5894 0269

SWIFT (BIC) PKOPPLPW

Dla wpłat zagranicznych w euro:
IBAN PL 97 1240 6175 1978 0010 6849 1768

SWIFT (BIC) PKOPPLPW

Tytułem:
Darowizna dla młodzieży z Liceum Polonijnego

Nr KRS:
0000423252