Przekaż darowiznę

 

 

 

Najważniejszymi potrzebami w ciągu roku są:

 

  • śniadania, obiady i kolacje (wyżywienie 142 uczniów to koszt blisko 4 000 zł dziennie)
  • opłacenie rachunków za internat, w którym mieszkają licealiści
  • zakup podręczników i pomocy naukowych, opłaty za wyjazdy edukacyjne
  • zakup wyposażenia do internatu
  • wszelkie naprawy eksploatacyjne oraz remonty

Fundacja „Dla Polonii” – stworzona przez dyrekcję i nauczycieli Liceum Polonijnego – podjęła się zadania zbiórki funduszy na opłacenie kosztów nauki i wyżywienia uczniów ze Wschodu. Prosimy Państwa o regularne wsparcie tej inicjatywy.

Ponadto, Fundacja „Dla Polonii” finansuje szereg projektów związanych z utrzymaniem uczniów w internacie.

Podczas pierwszej fali epidemii Covid-19, w miesiącach marzec-czerwiec 2020 r. organizowaliśmy zbiórkę pod hasłem „#na wyżywienie”, na sfinansowanie posiłków dla młodzieży przebywającej w internacie podczas społecznej kwarantanny.

W 2020 roku przystosowaliśmy kolejne piętro budynku dla potrzeb uczniów. Zgodnie z wymogami Sanepidu w czasie pandemii, znalazły się tam m.in. pokoje izolacyjne dla uczniów, na wypadek choroby któregoś z nich. Dlatego, powołaliśmy kolejną akcję „Projekt V pietro”, która miała na celu sfinansowanie inwestycji szacowanej na 275 000 zł. Remont przewidziany na miesiące wakacyjne zakończył się zgodnie z planem, jednak przez wiele kolejnych miesięcy spłacaliśmy zaległe faktury, jednakże przedsięwzięcie było konieczne i nie mogło mieć opóźnień.

Aktualnie zostaliśmy postawieni przed kolejną koniecznością remontów – tym razem w budynku szkoły na poziomie -1. W założeniach, remont miał obejmować jedynie łazienki, jednak po sierpniowych ulewach i pogorszeniu sytuacji kanalizacyjnej na Mokotowie, podziemia szkoły w ciągu kilku dni zostały trzykrotnie, całkowicie zalane. Znajdowały się tu m.in. sale szkolne, szatnie dla uczniów, kaplica, biblioteka, pokój pedagoga. Bezwzględnie, konieczne było natychmiastowe przeprowadzenie remontu całego poziomu, nie tylko samych łazienek. Koszty remontu wyniosły 150 tys. zł – w ostatnim czasie cena materiałów znacząco wzrosła, co tym bardziej przyczyniło się do zwiększenia kosztów. Szczęśliwie, remonty udało się ukończyć i uczniowie mogli powrócić do klas. Jednak wciąż zalegamy z opłaceniem faktur za prace na kwotę 40 tys. zł.

Szkoła ma wciąż wiele potrzeb. Każdy dar serca jest dla naszych Podopiecznych szansą na kolejny dzień nauki. Jak pomóc?

Najwygodniejszym sposobem jest ustawienie stałego zlecenia przelewu. Najbardziej zależy nam na regularnych wpłatach, gdyż to pozwoli nam uzyskać stabilność finansową. Bardzo prosimy o darowizny w wysokości 20, 50, 100, 200, 500 złotych lub więcej. Niech każdy przekaże tyle, ile może. Wystarczy ustawić stałe zlecenie przelewu w dowolnej wysokości na dane podane poniżej. Jeżeli comiesięczne wpłaty przewyższają Państwa możliwości – będziemy wdzięczni choćby za jednorazową wpłatę na rzecz naszej młodzieży – w dobie powszechności internetu dokonanie szybkiego przelewu jest bardzo proste i wygodne.

Fundacja „Dla Polonii” jest organizacją pożytku publicznego i darowizny wpłacone na rzecz kształcenia uczniów ze Wschodu można odliczyć od podatku dochodowego.

Dla Darczyńców niewielkie wpłaty nie są zbyt dużym obciążeniem, a szkoła dzięki nim w przyszłości nie będzie uzależniona od niepewnego wsparcia instytucji i zmieniających się procedur przyznawania dotacji. Jesteśmy przekonani, że nawet niewielkie, ale regularne wsparcie ma wielką siłę oddziaływania!

Pod zakładką Darczyńcy można zobaczyć listę Dobroczyńców, którzy wspierają nas regularnie. Na szczęście nie walczymy w tej bitwie w pojedynkę. Są z nami ludzie z całej Polski, jest Polonia z całego świata, która nam pomaga. Wołamy o pomoc do wszystkich Polaków!

 

Ustaw stałe zlecenie darowizny z zagranicy:

Przekaż darowiznę z zagranicy:

Dla szybkich przelewów z Polski:

Dane do przelewów tradycyjnych:

Fundacja Dla Polonii
Ul. Bobrowiecka 9 
00-728 Warszawa

Nr konta dla wpłat z Polski:
86 1240 6175 1111 0010 4598 7860

Dla wpłat zagranicznych w dolarach:
IBAN PL 89 1240 6175 1787 0010 5894 0269

SWIFT (BIC) PKOPPLPW

Dla wpłat zagranicznych w euro:
IBAN PL 97 1240 6175 1978 0010 6849 1768

SWIFT (BIC) PKOPPLPW

Tytułem:
Darowizna dla młodzieży z Liceum Polonijnego

Nr KRS:
0000423252