Wybierz jednego z naszych uczniów, którzy nie mają jeszcze swojego Mecenasa
Ania (Rosja) Kaliningrad, klasa 1
Urodziła się w Polsce. O szkole dowiedziała się od konsula, który pomógł jej tu przyjechać. Jej tato był Polakiem. Pracował jako budowlaniec. W Polsce podoba jej się najbardziej kultura, tradycja i życzliwość Polaków. Lubi geografię, WOS, języki obce (francuski, włoski). Chciałaby zostać w Polsce i tutaj studiować turystykę lub języki obce.
Tatjana (Ukraina) Lwów, klasa 1
Chodziła do szkoły językowej w obwodzie lwowskim i chciała uczyć się w Polsce. Dziadek jest Polakiem, jeździł pracować na Syberię. Podoba jej się język polski i Warszawa. Na maturze chce zdawać WOS i geografię, żeby później studiować turystykę. Chciałaby studiować w Warszawie. Lubi śpiewać, jest członkiem chóru szkolnego. We Lwowie uczestniczyła w zajęciach muzycznych i tanecznych.
Amal (Uzbekistan) Taszkient, klasa 1
Trafił do Polski przez Polskie Centrum “Zarzewie”. Prababcia była rodowitą Polką. Pradziadek był w niemieckim obozie koncentracyjnym. Został wykupiony przez Polaka, u którego pracował na ziemi. Poznali się z prababcią w Polsce i razem wyjechali najpierw do Kazachstanu, później do Uzbekistanu. Prababcia zajmowała się domem w Uzbekistanie. W Polsce podoba mu się kultura, możliwości dla młodych ludzi. Bardzo spodobała mu się Noc Muzeów. Na maturze chce zdawać przedmioty ścisłe. Planuje iść na architekturę w Warszawie i zostać architektem. Lubi rysować.
Elżbieta (Kazachstan) Astana, klasa 1
Chodziła w Kazachstanie na zajęcia dodatkowe z języka polskiego. Trafiła do Liceum dzieki nauczycielce języka polskiego w Kazachstanie. Tato był rodowitym Polakiem. W Kazachstanie jest mechanikiem samochodowym. Pradziadek (Polak) mieszkał na Ukrainie. W 1939 r. został zesłany do Kazachstanu. Tam urodził mu się syn i wnuk (dziadek i ojciec Elżbiety). Dziadek pracował na roli. Elżbieta lubi geografię, matematykę, fizykę i biologię. W Polsce najbardziej podoba jej się język i tradycja. Również warszawska starówka zrobiła na niej wielkie wrażenie. Chciałaby tu zostać i założyć rodzinę. Czuje się w pełni Polką. Chciałaby kontynuować naukę w Polsce i skończyć tu medycynę.
Aby zostać Mecenasem wystarczy ustawić stałe zlecenie przelewu w dowolnej kwocie na poniższe dane. Wybór ucznia może nastąpić samodzielnie lub przez nas. O wyborze ucznia można nas powiadomić mailem lub telefonicznie. Koszt utrzymania jednego ucznia polskiego pochodzenia ze Wschodu wynosi 1000 zł miesięcznie (posiłki, internat, kształcenie). Patronat można objąć indywidualnie lub grupowo.
Fundacja „Dla Polonii”
Ul. Wałuszewska 48
03-005 Warszawa
Nr konta:
86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytułem:
Darowizna na mecenat szkolny
Dla przelewów z zagranicy:
Nr konta IBAN:
PL 56 1240 6175 1111 0010 5029 3745
Nr SWIFT (BIC): PKOPPLPW
Kontakt:
Fundacja Dla Polonii
tel. +48 535-050-590
biuro@fundacjadlapolonii.pl
Do każdego Mecenasa lub grupy zostaje przypisany wybrany uczeń. W miarę możliwości będziemy organizować spotkania z podopiecznymi i informować o ich postępach w nauce. Już teraz składamy serdeczne podziękowania dla tych, którzy zdecydują się objąć patronatem edukacyjnym licealistów.