TWÓJ 1% PODATKU – MÓJ POWRÓT DO OJCZYZNY

Od Twojej decyzji wiele zależy. Każdy z nas bowiem tutaj w Polsce ma wpływ na to, czy repatriacja naszych rodaków ze Wschodu stanie się realna.
Czy wnukowie dawnych bohaterów, których wygnano na obcą ziemię, wrócą do prawdziwego domu, o którym słyszeli w wieczornych opowieściach.
To ogromna tragedia widzieć swoją Ojczyznę tylko oczami wyobraźni.

Twój 1% podatku to ogromna szansa na to, aby do szkoły przyjeżdżało coraz więcej uczniów, by w końcu mogły wrócić tu także ich bliscy i całe rodziny.

Zachęcamy do przekazania swojego 1% za rok 2019 w wersji elektroniczej lub poprzez program.

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego programu dla osób rozliczających się z podatku dochodowego z urzędem skarbowym. Program w prosty sposób pomaga w wypełnieniu deklaracji podatkowej i przekazaniu 1% podatku dla podopiecznych naszej fundacji.

Przekazać 1% możesz także wypełniając rozliczenie ręcznie

Przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego uzupełnij odpowiednie rubryki: w rubryce zatytułowanej „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” należy wpisać:

  • numer KRS, pod jakim Fundacja Dla Polonii jest wpisana w Krajowym Rejestrze Sądowym, czyli: 0000423252
  • wysokość kwoty, którą chcesz przekazać naszej Fundacji (nie może ona przekroczyć 1% podatku dochodowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół)
  • W zeznaniu podatkowym jest także możliwość wyrażenia zgody na przekazanie przez urząd skarbowy naszej Fundacji imienia, nazwiska i adresu zamieszkania Darczyńcy. Zachęcamy do zaznaczenia tej opcji w deklaracji, co umożliwi nam przekazanie podziękowań od naszych uczniów oraz poinformowanie, jak wykorzystaliśmy przekazane nam wpłaty 1 % podatku.

TERMINY

do 2 marca 2020 r. – PIT-28 (ryczałt)
do 30 kwietnia 2020 r. – PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38;

KRS: 0000423252
KRS: 0000423252