Przed nimi studia i świetlana przyszłość. Chcą się tu uczyć i tutaj zamierzają zapuścić korzenie.
Coś ich do Polski ciągnęło. Może inna atmosfera, ludzie, kultura albo sytuacja polityczna.

Trzy dziewczyny i rodzynek. Eugenia z Mołdawii. Jana z Białorusi. Anastazja i Aleksander rodem z Ukrainy.
Są młodzi, utalentowani i żądni sukcesu. Jeśli trafiłeś na stronę naszej akcji, to znaczy, że prawdopodobnie już wiesz jedną rzecz: uczniowie Liceum Polonijnego wymagają naszej stałej opieki. Jedną z form pomocy, jaką możemy im zaoferować jest Mecenat, czyli stałe wsparcie finansowe.

Nasi podopieczni nie mogliby się rozwijać gdyby nie Państwa poparcie akcji. Nie pogardzimy nawet niewielką pomocą, choćby symboliczną. Zależy nam na każdej Darowiźnie, która poprawi jakość życia młodych Polaków ze Wschodu.

Nie ma co ukrywać, że najlepszym wsparciem jest objęcie danego ucznia kompleksowym mecenatem.
Dlatego z uporem maniaka prosimy o pomoc: nie zostawiajmy na pastwę losu młodych Kresowiaków !!!

aleksander-edytowany

Aleksander (Ukraina) Żytomierz, klasa 2b

Jego dziadek był Polakiem. Pracował w fabryce w Żytomierzu. Rodzice uświadamiali Olka, że Polska jest jego ojczyzną i że ma polskie korzenie. Liceum Polonijne dało mu dobrą znajomość języka polskiego. Ulubionymi dziedzinami Aleksandra są matematyka i fizyka. Wydają mu się najciekawsze. Zamierza zdawać je na maturze. Chciałby dostać się na studia inżynierskie. Myśli o pracy w zawodzie konstruktora. Jeżeli będzie miał taką możliwość to chciałby zostać w Polsce na stałe. W wolnym czasie lubi grać w piłkę z kolegami ze szkoły. Uwielbia oglądać programy naukowe.

Aleksandrem opiekuje się pani Elżbieta z Gdańska.

jana

Jana (Białoruś) Smolewiczy, klasa 1

Prababcia Jany była Polką. Zajmowała się głównie domem, ponieważ miała siedmioro dzieci. Jej rodzina opowiadała o Polsce i o polskich tradycjach. Polska była częstym tematem rozmów między mamą a babcią. Liceum Polonijne znalazła w Internecie, a mama gorąco zachęcała ją do wyjazdu do szkoły. Od przyjazdu do Warszawy mocno poprawiła swój język polski. Wyjazd był dla niej zupełnie nowym rozdziałem w życiu. Jej ulubione przedmioty to chemia, matematyka i francuski. Po skończeniu liceum chciałaby studiować na Politechnice. Uwielbia czytać dobre książki i grać na skrzypcach.

Jana szuka Mecenasa.

2015-02-11 14.46.14

Anastazja Horin (Ukraina) Lwów, klasa 1b

Jej dziadkowie byli Polakami. Mieszkali zawsze pod Lwowem. Babcia pracowała w Radzie Wiejskiej, a dziadek był leśniczym. Bardzo często opowiadali Anastazji o Polsce, babcia śpiewała jej piosenki po polsku. Obchodzili w rodzinie zawsze polskie tradycje. Czuje, że bardzo podszkoliła się w Liceum Polonijnym z języka polskiego, chemii, matematyki i języka angielskiego. Planuje studiować medycynę na UW. Marzy o życiu i osiedleniu się w Polsce. Uwielbia taniec i muzykę.

Anastazją opiekuje się pan Krzysztof.

Eugenia-mold

Eugenia (Mołdawia) Glodeni, klasa 2b

Babcia dziadka Eugeni była rodowitą Polką. Brała udział w Powstaniu Styczniowym. Po zakończeniu powstania przeniosła się do Mołdawii. Koledzy Eugeni z Glodeni polecili jej Liceum Polonijne. Od przyjazdu do Warszawy nauczyła się samodzielności, współpracy z innymi uczniami i zarządzania własnymi oszczędnościami.

W Glodeni Eugenia uczęszczała na zajęcia z tańca organizowane przez polskie stowarzyszenie „Sterczańskie Dzwoneczki”. Zespół często przyjeżdżał na występy do Krakowa, Warszawy, Bielska-Białej, Poznania. Nie ukrywa, że chciałaby dostać się na WUM i zostać dentystką. Myśli o zostaniu w Polsce na stałe. Uwielbia grać w siatkówkę.

Eugenia szuka Mecenasa.


SZUKAMY MECENASÓW. MOŻESZ BYĆ NIM WŁAŚNIE TY.

JAK ZOSTAĆ MECENASEM?
ZASTOSUJ SIĘ DO TRZECH PONIŻSZYCH WSKAZÓWEK:

1. Wybierz ucznia, któremu chcesz pomóc.
2. Ustaw stałe zlecenie przelewu na poniższe dane:

Fundacja Dla Polonii
Ul. Wałuszewska 48
03-005 Warszawa

Nr konta:
86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytułem:
Darowizna na kształcenie i wyżywienie młodzieży – mecenat szkolny

3. Napisz nam któremu uczniowi chcesz pomóc (biuro@fundacjadlapolonii.pl).
Możesz również zadzwonić lub poinformować o tym fakcie SMSem (+48 535-050-590).

JUŻ DZIŚ MOŻESZ ZMIENIĆ LOS MŁODYCH KRESOWIAKÓW !!