Obchody świętowania Niepodległości rozpoczęliśmy od podziękowań Panu Bogu w kościele św. Kazimierza przy ul. Chełmskiej, do którego udaliśmy się w procesji, niosąc figurę patrona szkoły, obraz z wizerunkiem Boboli oraz flagi państwowe i Maryjną

Nasz kraj po 123. latach niewoli odzyskał upragnioną wolność. Zniewolili nas pod koniec XVIII wieku nasi sąsiedzi: Niemcy, Rosja i Monarchia Austriacka. Przez ponad 120 lat próbowali odebrać nam naszą tożsamość, zniszczyć naród, nasz język i kulturę. Ale my, Polacy przetrwaliśmy te straszne lata i w roku 1918 – 11 listopada, kiedy w Europie zakończyła się I wojna światowa – odzyskaliśmy upragnioną wolność. Nasz kraj powstał ponad 1000 lat temu – w X wieku, kiedy to przyjęliśmy religię chrześcijańską w 966 roku. Wiara i religia katolicka były z nami od zawsze. Były i są naszą siłą i nadzieją, tym, co określa naszą narodowość. Budowaliśmy nasze państwo – Polskę z Bogiem. Szczególnie umiłowaliśmy Maryję – Matkę Bożą. Jej opiece nasi przodkowie powierzali Polskę wielokrotnie. Razem z Nią wygrywaliśmy wielkie bitwy, razem z Nią trwaliśmy w niewoli i odzyskaliśmy wolność i razem z Nią nadal chcemy żyć! W Święto Niepodległości dziękujemy Bogu i Matce Bożej za wstawiennictwem dwóch wielkich świętych – św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i wielkiego męczennika wiary oraz św. Stanisława Kostki – patrona naszej szkoły, przyjaciela młodzieży oraz patrona Polski. Chcemy podziękować za nasz kraj i prosić Boga o pokój i błogosławieństwo dla naszego narodu – Polski. W litaniach, w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim prosimy o pokój na Ukrainie, Błogosławieństwo Boże dla Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu, Armenii, Uzbekistanu i Rosji.

„Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.” – również słowami z XVI w. Piotra Skargi modliła się społeczność liceum polonijnego, a także tekstem „Kantaty o pokoju”. Modlitwy przeplatane były wiązankami patriotycznymi w wykonaniu chóru szkolnego – „Pierwsza brygada”, „Piechota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Wojenko, wojenko”, „Czerwone maki na Monte Cassino” czy „Żeby Polska” wybrzmiewały na ustach i w sercach uczestników obchodów Święta odzyskania Niepodległości.