Wspieramy powrót młodych Polaków do Polski

Wesprzeć powrót młodych Polaków ze wschodu, z byłych republik ZSRR, do Polski można wpłacając dowolną darowiznę, za którą Darczyńca otrzyma w podziękowaniu wybraną publikację. W tym celu należy kliknąć w zdjęcie publikacji, która przekieruje do płatności.

Recepta na szczęście

„Recepta na szczęście” to opowieść o życiu Świętego Stanisławowa Kostki, przedwcześnie zmarłego polskiego Jezuity. Było ono konsekwentną odpowiedzią na powołanie, które - jeszcze jako młody chłopiec - zawarł w słowach „Ad maiora natus sum” – do wyższych rzeczy jestem zrodzony. Święty Stanisław Kostka był bardzo zdolnym i wrażliwym chłopcem. Wróżono Mu wspaniałą karierę – On tymczasem poszedł za głosem swojego serca, wybierając niełatwą i wymagającą drogę służby Bogu. „Recepta na szczęście” wydana przez Fundację „Dla Polonii”, ilustrowana jest pięknymi akwarelami autorstwa Róży Arytunian-Fijałkowskiej. Są one swoistym komentarzem odnoszącym się do kluczowych etapów życia Świętego. Dołączamy też znamienny głos współczesnego pokolenia, cytując wybrane wypowiedzi uczniów z Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie, którzy - z perspektywy XXI-go wieku - patrzą się na postać i dzieło swojego Patrona.

Pamiętaj o domu

„Pamiętaj o domu”, czyli o czym? Z czego jest ten mój dom zbudowany i gdzie został postawiony? Banalne pytanie, powie ktoś. A może jednak nie banalne.(…) Właśnie z tego powodu ta książka „Pamiętaj o domu” zbudowana ze słów najprawdziwszych na jakie tylko stać człowieka, jest taka ważna. Pokazuje ona, co znaczy dom, co znaczy mieć oswojony dom i nie mieć domu choćby tylko utraconego, bo się go nigdy nie miało, pragnąc domu i cierpieć, kiedy o domu człowiek nawet nie ma co marzyć. Pokazuje też jak ważne jest by kochać dom i dla domu się poświęcać. (…) „Pamiętaj o domu” niesie w sobie dobrą pamięć. Zadbała o to autorka Anna Pragłowska przez przywołanie wybitnych dzieł poetyckich i prozatorskich twórców tak licznych, że nie sposób ich wymienić, gdyż zajęłoby to sporo miejsca. Dają oni gwarancję, że zła pamięć, przypominanie o ciemnych stronach naszej historii, nie obudzi w czytelnikach złego ducha zemsty, zapiekłego gniewu, a przeciwnie obudzi ducha przebaczenia i pojednania tak koniecznego, byśmy poczuli się domownikami zarówno naszych domów, ale też domownikami-obywatelami naszego kraju pośród innych krajów. Autorka „Pamiętaj o domu” ten przebłysk, uchwycony przez pisarzy, skrzętnie zebrała i złożyła w całość. Trzeba więc zapamiętać o myśl przewodnią, wspólny mianownik, tego dzieła. (…) „Pamietaj o domu” odbieram więc jako pieśń o domu, o domu jako spełniającym się marzeniu. Wacław Oszajca .

Radość z Chwały Ojca

„Radość z chwały Ojca” to publikacja szczególna. Jest to książka okolicznościowa wydana przez Fundację „Dla Polonii” z okazji beatyfikacji Stanisława Kardynała Wyszyńskiego, a więc niepowtarzalna, jednostkowa, skoncentrowana na problematyce wynikającej z tego historycznego wydarzenia. Książka powstała przy harmonijnej współpracy osób duchownych i świeckich, co otworzyło prezentowany tekst na oba typy wrażliwości, a to jest szczególną jego wartością. Opracowane specjalnie dla tej książki kalendaria życia i procesu beatyfikacyjnego Kardynała nadają jej charakter swego rodzaju syntezy i podstawowego kompendium wiedzy o Nim. Załączona litania do nowego błogosławionego to wartość sama w sobie..

Muzyka ponad granicami

Pieśni wykonuje chór Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki Płyta zawiera pieśni patriotyczne i narodowe, pieśni religijne oraz pieśni ludowe i popularne.