Ten rok szkolny jest dla nas wyjątkowy, ponieważ do najważniejszego egzaminu maturalnego przystąpiło aż 40 uczniów klas trzecich z Liceum Polonijnego Kolegium św. Stanisława Kostki. Dzięki pomocy wielu Przyjaciół naszej fundacji, Darczyńców i Mecenasów, przygotowaliśmy do matury ponad dwa razy więcej uczniów ze wschodu, w porównaniu do poprzednich lat. 

 

Wśród tegorocznych maturzystów tradycyjnie najwięcej jest uczniów pochodzących z Ukrainy i Białorusi, ale jest też duża grupa z Uzbekistanu i Kazachstanu, oraz młodzież z Mołdawii, Rosji i Armenii.

ZakończenieRoku1

Do końca maja odbywały się egzaminy pisemne i ustne z pozostałych przedmiotów wybranych przez uczniów. Mocno wspieraliśmy naszą młodzież w modlitwie za powodzenie na tym bardzo ważnym dla nich egzaminie dojrzałości. Bowiem dobry wynik matury jest  jednocześnie „biletem wstępu” na wymarzone studia w Polsce.

Kilka dni przed rozpoczęciem matur w szkole odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla absolwentów z dwóch klas trzecich. Odbył się wspomnieniowy pokaz zdjęć i filmików z życia szkoły i bursy. Było też dużo uśmiechu, wspólnego śpiewania, a także podziękowań i radosnych łez wzruszenia, że to już minęły trzy lata nauki.

Pani Ewa Petrykiewicz – prezes Fundacji „Dla Polonii” i Dyrektor Liceum, wraz z wychowawczyniami klas trzecich, wręczyły pamiątkowe upominki, nagrody i dyplomy za wyjątkowe osiągnięcia w nauce, wygrane konkursy szkolne i olimpiady zewnętrzne.

Tych sukcesów naszych absolwentów było bardzo dużo, gdyż nieprzypadkowo Kolegium św. Stanisława Kostki otrzymało tytuł „Srebrnej Szkoły 2016”. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia młodych Polaków ze wschodu oraz solidnego ich przygotowania do polskiej matury. Warto przypomnieć, że w najnowszym rankingu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” nasza szkoła jest na 38 miejscu pośród 100 najlepszych liceów warszawskich.

 

Bardzo dziękujemy za wsparcie, nie tylko finansowe ale również duchowe. To dzięki Państwa systematycznemu zaangażowaniu w życie Liceum jesteśmy w stanie rozwijać ideę która jest świadectwem naszej pamięci o Polakach którzy nie z własnej woli pozostali poza granicami Polski.